Guatemalas tungiti protestide käigus kongressi ja pandi sellele ka tuli otsa

 (7)
Guatemalas tungiti protestide käigus kongressi ja pandi sellele ka tuli otsa
Foto: EPA

Guatemala pealinna Guatemala tänavatel toimus laupäeval valitsusvastane meeleavaldus, mille käigus tungiti ka Kongressi hoonesse ja süüdati see osaliselt põlema.

1 miljoni elanikuga pealinnas asuv parlamendihoone oli rünnaku ajal inimestest tühi. Vihane rahvahulk jõudis Kongressi ruumides umbes kümmekond minutit vandaalitseda, kuni saabus märulipolitsei, sundides nad hoonest pagema, vahendab BBC.

Guatemala päästeamet teatas, et põlengutele Kongressis õnnestus kiiresti piir panna, ent täpne kahju ulatus ei ole endiselt teada.

Opositsiooniaktivistid ei ole rahul Kongressi poolt kolmapäeva õhtul heaks kiidetud järgmise aasta riigieelarvega ning nad nõuavad, et president Alejandro Giammattei astuks ametist tagasi.

Opositsiooni väitel prioritiseerib tänavune eelarve suuri infrastruktuuriprojekte, millega tegelevad valitsusega seotud ettevõtted, ega arvesta COVID-19 pandeemia sotsiaalse ja majandusliku mõjuga.

Alles hiljuti tabas riiki ka kaks hävituslikku tormi - Eta ja Iota.

Asepresident Guillermo Castillo avaldas reedel eelarvele vastuseisu ja ütles, et nii tema kui president Giammattei peaksid "riigi hüvanguks" ametist lahkuma.