Grybauskaitė õnnitles Medvedevit Vene iseseisvuspäeva puhul

 (2)
Grybauskaitė õnnitles Medvedevit Vene iseseisvuspäeva puhul
AFP/Scanpix

Leedu president Dalia Grybauskaitė õnnitles pühapäeval enda ja kogu leedu rahva nimel Venemaa presidenti Dmitri Medvedevit rahvuspüha - Venemaa päeva puhul.

Grybauskaitė märgib oma läkituses, et Leedu ja Venemaa võivad tunda rõõmu arenenud ja mitmekülgsete sidemete üle, mis on neil kujunenud poliitika, majanduse, kultuuri ja ühiskonnaelu vallas.

"Soovin et see koostöö aitaks otseselt kaasa meie riikide majanduste tugevdamisele, vabaduse ja demokraatlike väärtuste toetamisele ja arendamisele, samuti regiooni julgeoleku, stabiilsuse ja heaolu tõstmisele," vahendas Leedu presidendi kantselei tema läkitust.

"Ma ei kahtle, et ühine vastutus ja ühistegevus rahumeelseks ja harmooniliseks arenguks maksimaalselt soodsate tingimuste loomise suunal on meid ühendav huvi. Ma kutsun realiseerima seda huvi ühiste projekte kaudu alustades Läänemere ökosüsteemi säilitamisest ja lõpetades regionaalkoostöö tugevdamisega," kirjutas Grybauskaitė oma läkituses Medvedevile.

Vene Föderatsiooni rahvuspüha - Venemaa päeva tähistatakse alates 1992. aastast. 12. juunil 1990 kuulutas Vene NSFV ülemnõukogu Venemaa suveräänsuse deklaratsiooni välja.