Gruusia parlamendiliige: Istanbuli lennujaama ründaja töötas Saakašvili ajal Gruusia luures

 (100)
Lisatud Saakašvili versioon
Gruusia parlamendiliige: Istanbuli lennujaama ründaja töötas Saakašvili ajal Gruusia luures
Foto: Emrah Gurel, AP

Istanbuli Atatürki lennujaamas teisipäeval toimunud terrorirünnaku arvatav korraldaja Ahmed Tšatajev oli president Mihheil Saakašvili ajal Gruusia luure agent, ütles Gruusia parlamendi kaitse- ja julgeolekukomisjoni esimees Irakli Sesiašvili.

"Ahmed Tšatajev oli kahjuks eelmise valitsuse võimu ajal luureagent. Ta sai instruktsioone Saakašvililt ja [endiselt siseministri asetäitjalt - Delfi] Giorgi Lortkipanidzelt. Tal oli Gruusia operatiivpass, mida ta kasutas operatiivmissioonide asjus paljudes riikides reismiseks, ja sai selle eest ka palka," ütles Sesiašvili telekanalile Rustavi-2 pühapäeval.

Neljapäeval oli praegune Ukraina kodanik ja Odessa kuberner Mihheil Saakašvili postitanud Facebooki oma versiooni, süüdistades Tšatajevi vabastamises järgmist valitsust. "Minu valitsus vahistas ta Gruusias operatsiooni käigus, mida juhtis kindral Giorgi Lortkipanidze, kes on praegune Odessa politseijuht," kirjutas Saakašvili. "Operatsioonis hukkus kolm julgeolekujõudude töötajat. Pärast valitsuse vahetumist 2012. aastal laskis Vene oligarhi [Bidzina] Ivanišvili juhitud uus valitsus ta vabaks, kuna paljud uue valitsuse juhtfiguuridest nimetasid teda poliitvangiks. Ma olin siis ikka veel president ja protestisin jõuliselt tema vabastamise vastu, kuid prokuratuur ei võtnud seda arvesse."

Türgi võimude sõnul olid terrorirünnaku toimepanijad pärit Dagestanist, Usbekistanist ja Kõrgõzstanist.