Groznõi staadionil plahvatas suurtükimürsk

 (10)

Vähemalt seitse ohvrit nõudnud terroriakt Groznõis Dünamo staadionil korraldati kahe suurtükimürsu abil, millest üks ei plahvatanud, ütles Vene peaprokuröri asetäitja Sergei Fridinski esmaspäeval ajakirjanikele.

Tema sõnul leiti staadionilt kolmaski lõhkeseadeldis, mis kujutas endast plastiidiga täidetud pudelit.

Fridinski tunnistas, et seoses pühapäeval Tšetšeenia pealinnas korraldatud plahvatusega pole ametlikult veel kedagi vahistatud, samuti pole kahtlustatavad kindlaks tehtud.

Aseprokuröri hinnangul valmistati plahvatust ette sõltumata sellest, kes staadionitribüünile asuvad.

“Meile näib, et plahvatus oleks varem või hiljem ikkagi toimunud, sest esmaste uurimistulemuste järgi otsustades oli lõhkeseadeldis paigaldatud sinna ammu enne võidupühapidustuste kavandamist. Lihtsalt sündmused ja ametiisikute tribüünil viibimine langesid kokku sellega, et avanes võimalus nad õhku lasta,” oletas Fridinski.

Kuidas nimelt mürsk plahvatama pandi, jääb aseprokuröri sõnul ekspertide selgitada, kuid “tõenäoliselt tehti seda toiteallikate ühendamise kaudu”.

Staadionil tarvitusele võetud turvameetmed viitavad Fridinski sõnul sellele, et “kõrvaline isik ei saanud sinna minna ja lõhkeseadet käivitada”. “Seepärast keskenduvad uurijad kõigepealt julgeoleku tagamisega seotud isikutele,” ütles peaprokuröri asetäitja.