GRAAFIK | Millised on seni olnud koroonaviirusega nakatumise ja surmajuhtumite rekordpäevad maailmas?

 (70)

Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) kinnitas uue koroonaviirusesse nakatumise rekordi, kui pühapäeval registreeriti 307 930 viirusesse haigestumist. Millised on aga olnud varasemad rekordpäevad, näeb ülalolevast graafikust.

Kõige suurema panuse sellesse numbrisse andsid India, USA ja Brasiilia.

Surmajuhtumite arv 5537 jäi aga pühapäeval 17. aprillil püstitatud rekordist 12 430 kaugele.

WHO hoiatas ka, et Euroopas on ette näha koroonaviirusega seotud surmade arvu kasvu sügisel, sest nakatumiste arv on viimastel nädalatel kasvanud tasemele, mida viimati nähti kevadel.

Eilehommikuse seisuga oli WHO andmetel maailmas kokku 28 871 176 koroonaviirusega nakatumise juhtumit ja 921 801 sellega seotud surmajuhtumit.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!