GRAAFIK | „Koletisorkaan” Dorian liigub aeglaselt Bahama saarte kohal, USA rannik ootab hirmuga oma saatust

 (63)

Väga aeglaselt edasi liikuv orkaan Dorian jätkab täna Bahama saarte räsimist, kuid jõuab eeldatavasti hilistõhtuks Florida idarannikule. Esialgsete teadete järgi on selle aasta tugevaim torm nõudnud ka esimesi inimelusid.

USA idaranniku lõunaosa elanikke on hoiatatud, et nad valmistuksid marutuulteks, kuigi ennustused selle kohta, kus ja millal orkaan võiks maabuda, erinevad. Võimalik on see alates Floridast kuni Lõuna- ja Põhja-Carolinani.

USA Rahvuslik Orkaanikeskus (NHC) teatas, et Eesti aja järgi kella 13 ajal liikus Dorian väga aeglaselt üle Grand Bahama. See 50 000 elanikuga saar asub vaid saja kilomeetri kaugusel West Palm Beachist Floridas. Doriani liikumiskiirus on vaid umbes kaks kilomeetrit tunnis, mis tähendab, et marutuuled püsivad tunde ühes kohas ja teevad hävitustööd.

Orkaan on Bahama saartel tekitanud ulatuslikke kahjusid, tõsiselt kannatada saanud või hävinud elumaju on üle kümne tuhande. Samuti on torm purustanud autosid ja elektriühendus mitmel pool katkenud.

Eeldatavasti liigub orkaan homsest edasi Florida idarannikule. USA kaguosas on miljonitele ameeriklastele antud kohustuslik evakueerimiskorraldus.