George W. Bush sai 60

 (36)
George W. Bush sünnipäevatordiga
Reuters/Scanpix

USA 43 president George W. Bush tähistab neljapäeval 06. 07 oma 60-ndat juubelit, mees, keda nimetati kunagi “kogemata presidendiks”, on oma teise ametiaja keskel ning Valges Majas kuuendat aastat.

Bushi võib vihata või armastada, aga tema presidentuur on olnud täis pöördelisi sündmusi ning pole kahtlust, et läheb ajalukku, teatab BBC.

Kuigi Ameerikat ja Bushi isiklikult on üle maailma kritiseeritud nii Iraagi sõja, terrorismivastase kampaania kui paljude muude asjade eest, on Bush jätkuvalt enesekindel ja veendunud Ameerika erirollis vaba maailma juhina.

Bush on ka väga heas füüsilises vormis. Ta nimetati hiljuti enda vanusegrupi parima ühe protsendi hulka kuuluvaks, ta sõidab kuus päeva nädalas mitukümmend kilomeetrit jalgrattaga, käib jõusaalis ning teeb muidu trenni. Jooksmisest pidid ta nõrga põlve tõttu loobuma.

Prille kasutab ta ainult lugemiseks ning ainus tervisemure, mille üle ta üldse kurta võib, on liigsete maohapete tekitatud kõrvetised.

Bush kuulub Ameerika beebibuumi põlvkonda, ta on sündinud samal aastal kui sellised tuntud isikud nagu Diane Keaton, Donald Trump, Bill Clinton, Cher ja Sylvester Stallone. Kokku on USA-s beebibuumi põlvkonnas 78 miljonit inimest.

Valges Majas on Bushil veeta veel 31 kuud.