Gaddafi poja kinnitusel ei alistu Liibüa iial

 (26)
Gaddafi poja kinnitusel ei alistu Liibüa iial
Muammar ja Silvio: Liibüa diktaatori esimene visiit Itaaliasse 2009. aasta juunis. Paremal Gaddafi naissoost ihukaitsja. Berlusconi äsjaste seksiskandaalide taustal muutub pilt lausa sümboolseks. (Reuters / Scanpix)

Liibüa liidri Muammar Gaddafi poeg Saif al-Islam kinnitas täna veelkord, et riik ei alistu ka sel juhul, kui NATO pommitamised peaksid kestma 40 aastat.

"Pole vahet, kas pommitamine kestab 40 päeva või 40 aastat, Liibüa ei alistu iialgi," ütles Saif al-Islam riiklikule telekanalile, vahendab BNS välisagentuuride uudist. "Liibüa lipp jääb kõrgele lehvima," lubas ta.

NATO teatas täna, et selle hävitajad keskenduvad Gaddafi vägede ründamisele Zintani ja Yafrani linnas. Allianss aitas tõrjuda tagasi Gaddafi väed Misrata linna juurest ning hävitas osa juhtimiskeskustest ja relvaladudest. Operatsioonid keskenduvad nüüd Zintanile Tripolist edelas ning Yafranile Tripolist lõunas.

Alates 31. märtsist, kui NATO Liibüa-operatsioonid üle võttis, on allianss hävitanud või kahjustanud 600 Gaddafi režiimi sihtmärki, kaasa arvatud 220 tanki ja soomukit, 200 laskemoonaladu ning 70 maa-õhk raketisüsteemi.