Gaddafi: märterlus on miljon korda parem kui allaandmine

 (12)
Gaddafi: märterlus on miljon korda parem kui allaandmine
Reuters/Scanpix

Liibüa liider kolonel Muammar Gaddafi lubas riigitelevisioonis eetrisse antud audioläkituses jääda riiki surnuna või elusana. Ta kutsus toetajaid üles trotsima NATO õhu- ja raketirünnakuid ning kogunema tema residentsi juurde Tripolis.

Gaddafi teatas, et tervitaks oma surma, sest märterlus on miljon korda parem kui allaandmine, vahendab BBC News.

„Meil on vaid üks võimalus. See on meie maa ja me jääme siia lõpuni, surnuna või elavana, võidukana. Sellel pole vahet,“ ütles Gaddafi. „Me ei lahku. Me ei anna alla. Me ei müü seda. Me tervitame surma. Märterlus on miljon korda parem.“

Gaddafi kutsus oma poolehoidjaid Bab al-Aziziya residentsi juurde ja hoiatas, et Liibüa rahvas alistab varsti oma vaenlased.

„Liibüa rahvas marsib kas ida või lääne suunas või ükskõik kuhu, kus on relvastatud jõugud, et neilt ilma võitluseta relvad ära võtta,“ kuulutas Liibüa juht.

NATO poole pöördudes lisas Gaddafi: „Teie lennukid ei suuda peatada neid miljonite marsse ega suuda need relvastatud jõugud, keda te toetate, minutikski vastu panna neile marssidele. Me oleme tugevamad kui teie raketid, tugevamad kui teie lennukid ja Liibüa rahva hääl on valjum kui plahvatused.“

Liibüa riigitelevisioon näitas ka helita videopilti kolonel Gaddafi kohtumisest hõimujuhtidega teisipäeval teadmata kohas: