Gaddafi kutsub rahvast relvavõitlusse vaenlase vastu

 (27)
lisatud kõne!
Gaddafi kutsub rahvast relvavõitlusse vaenlase vastu
Reuters/Scanpix

Liibüa liider Muammar Gaddafi kutsus tänases audioläkituses rahvast relvavõitlusele vaenlase vastu ja Tripoli vabastamise nimel. Lisatud Gaddafi kõne!

"Me peame astuma vastu neile vaenlaserottidele ja ristisõdijatele, kellest saadakse jagu tänu relvavõitlusele," kuulutas ta Süürias baseeruvas telekanalis Arrai Oruba edastatud läkituses, vahendab BNS välisagentuure.

"Jätke oma kodud ja vabastage Tripoli! Liibüa on Liibüa rahvale, mitte agentidele, imperialistidele, Prantsusmaale, Sarkozyle või Itaaliale. Tripoli on teile, kes te ei sõltu NATOst," jätkas Gaddafi.

Liibüa rahvusvaheline kontaktgrupp soovitas täna Gaddafil end välja anda, et vältida edasist verevalamist.

Mässajate liider Mustafa Abdel Jalil ütles, et kuus kuud kestnud ülestõus Gaddafi vastu on maksnud elu rohkem kui 20 000 inimesele.

ÜRO Julgeolekunõukogu peaks vastu võtma arutusel oleva resolutsiooni Liibüa külmutatud arvete vabastamise kohta, ütles kontaktgrupp, mis ühendab kõrgeid diplomaate riikidest, kes seisid vastu Gaddafi sõjategevusele ülestõusu mahasurumiseks ja Liibüa mässajate Rahvusliku Üleminekunõukogu liikmeid. Istanbulis koos istunud grupp võttis vastu 14 punktist koosneva avalduse.