Gaddafi eitas Nigerisse põgenemist ja lubas vastased alistada

 (18)
Gaddafi eitas Nigerisse põgenemist ja lubas vastased alistada
Reuters/Scanpix

Liibüa kukutatud diktaator Muammar Gaddafi nimetas teateid selle kohta, et ta on põgenenud Nigerisse, valeks ja psühholoogiliseks sõjaks. Gaddafi esines telefoni teel Süüria telekanalis ja väitis, et on endiselt Liibüas.

Gaddafi ütles, et sõjaväekolonnide suundumises Nigerisse pole midagi ebatavalist. Ta lubas, et tema väed alistavad NATO ja rahvusliku üleminekunõukogu, vahendab BBC News.

„Noored on nüüd valmis vastupanu „rottidele“ [mässulistele] Tripolis tugevdama ja palgasõduritele lõppu peale tegema,“ ütles Gaddafi.

Nigeri välisminister Mohamed Bazoum tunnistas samas, et hiljuti ületasid Nigeri piiri mõned Gaddafi valitsuse ametnikud. Bazoumi sõnul polnud aga nende hulgas Gaddafit ega viimase poegi.

Viimase aja Liibüa põgenike kohta ütles Bazoum: „Me ütlesime neile, et me võime lubada neil jääda humanitaarsetel põhjustel, aga nad peavad aktsepteerima, mida rahvusvahelised seadused lubavad või ei luba neil teha.“

Välisminister rõhutas, et Nigeril ei ole lihtsalt jõudu Liibüa piiri sulgemiseks, sest see on liiga pikk.

Niger tunnustas hiljuti Liibüa mässuliste juhitud rahvuslikku üleminekunõukogu, kuid Niamey valitsus tunneb selgelt, et ei saa kolonel Gaddafit täielikult hüljata, sest neil on olnud omavahel pikaajalised suhted.