FSB: Vene-Valgevene piirile ei tule piirikontrolli

 (3)
FSB: Vene-Valgevene piirile ei tule piirikontrolli
Foto: VASSILI FEDOSSENKO, REUTERS

Piiritsoon Venemaa-Valgevene piiril luuakse võitluseks ebaseadusliku transiitrände, salakaubaveo ja narkokaubandusega ega ole ette nähtud inimeste, transpordivahendite ja kaupade piirikontrolliks, teatas Venemaa föderaalse julgeolekuteenistuse (FSB) ühiskondlike suhete keskus.

„Dokumendid ei ole vastuolus Vene Föderatsiooni ja Valgevene Vabariigi rahvusvaheliste kokkulepete normidega ega sea piiranguid Vene Föderatsiooni piiri ületamise vabadusele kummagi riigi kodanikele,“ teatas FSB RIA Novosti vahendusel.

FSB juht Aleksandr Bortnikov andis 1. veebruaril korralduse määrata kindlaks piiritsoon Valgevene piiril Brjanski, Smolenski ja Pihkva oblastis. Seletuskirjas öeldakse, et seda on vaja vajalike tingimuste loomiseks Venemaa-Valgevene piiri kaitseks ja õigusrikkumiste profülaktikaks.

Valgevene president Aljaksandr Lukašenka süüdistas Venemaad riikide vaheliste kokkulepete rikkumises, öeldes, et Bortnikov tõmbas ühe suletõmbega kõigile kokkulepetele risti peale. Veel teatas Lukašenka, et tema riik ei ole rikkunud ühtki rahvusvahelist kokkulepet Venemaaga, aga Venemaa rikub neid igal sammul.