FSB vastutav lennureisijate plaanide rikkumises

 (1)
FSB vastutav lennureisijate plaanide rikkumises
RIANovosti

Vastutuse täna hommikul Moskva suurimas Šeremetjevo-2 lennujaamas toimunud lendude ärajäämise ja seisaku eest võttis endale Venemaa föderaalne julgeolekuamet (FSB).

FSB avalike suhete keskuse esindaja teatas infoagentuurile RIA Novosti, et segaduse Moskva suurimas rahvusvahelises õhuväravas tekitas rike passikontrolli elektroonilises baassüsteemis.

Selle põhjused pole veel väljaselgitatud, kuid FSB esindaja lubas, et rike kõrvaldatakse lähiajal ja lennujaama töö jätkub taas täies mahus.

Täna hommikul ilmus massiteabevahenditesse info, et Moskva hiigellennujaamas jäetakse massiliselt lende ära. Lennujaama esindajad andsid aga rahustavat infot ja väitsid, et „olukord on kontrolli all".

Šeremetjevo-2 levitatavas pressiteates räägitakse, et lennujaama töö jätkub normaalrežiimis. Täpsustatakse, et aset leidsid tühised viivitused viie Aerofloti välislennu reisijate passikontrolli ajal, vahendab PRIME-TASS.

Lennujaama töötajad pingutavad koos piirivalve teenistusega selle nimel, et olukord normaliseeruks, lisatakse teates.

Šeremetjevo on üks Venemaa pealinna viiest reisijaid teenindavast lennujaamast. Eelmisel aastal läbis seda 15,21 miljonit reisijat.