FSB teatas Venemaal revolutsiooni organiseerijate vahistamisest

 (45)
FSB teatas Venemaal revolutsiooni organiseerijate vahistamisest
Vjatšeslav MaltsevFoto: Pavel Golovkin, AP

Venemaa Föderaalne Julgeolekuteenistus (FSB) vahistas liikumise Artpodgotovka liikmed, kes valmistusid väidetavalt 4.-5. novembril süütama administratiivhooneid ja ründama politseinikke.

FSB andmetel oli vahistatutel Moskva regioonis konspiratiivne rakuke. Kavatseti provotseerida ekstremistlike aktsioonidega massirahutusi, vahendab Interfax.

Kahtlusalustelt konfiskeeriti 15 pudelit süüteseguga. FSB märkis, et koostöös siseministeeriumiga katkestati Artpodgotovka tegevus Krasnojarskis, Krasnodaris, Kaasanis, Samaras ja Saratovis.

Praegu kaalutakse kriminaaljuurdluse alustamist terrorismiparagrahvide alusel. Vahistatute isikuid juurdluse huvides ei avalikustata.

Registreerimata regioonide vahelise liikumise Artpodgotovka ja samanimelise internetiprojekti asutas Vjatšeslav Maltsev FSB väitel eesmärgiga organiseerida Venemaal revolutsioon. „Kartes võimalikku vahistamist, on ta varjanud end välismaal ja jätkanud internetis „vägivaldse tegevuse propagandat”,” teatas FSB.

Seotud lood:

„Venemaale jäänud Artpodgotovka aktivistid moodustasid reas linnades grupid resonantsete ekstreemsete aktsioonide läbiviimiseks, mis olid suunatud sotsiaal-poliitilise olukorra destabiliseerimisele,” teatas FSB.

26. oktoobril keelas Krasnojarski kraikohus Artpodgotovka tegevuse kogu Venemaa territooriumil, kuulutades liikumise ekstremistlikuks.

Maltsev lahkus Venemaalt ja kuulutati rahvusvaheliselt tagaotsitavaks. Tema kohta on algatatud kriminaaljuurdlus. Teda kahtlustatakse üleskutsetes ekstremismile. 2016. aastal kandideeris Maltsev riigiduuma valimistel opositsioonierakonna PARNAS nimekirjas.

19. oktoobril vahistati Jaroslavlis kuus Maltsevi alaealist toetajat, kes väidetavalt valmistasid silla all Molotovi kokteile.