FSB: hiljutise terrori ninamehed on kohe käes

 (43)
FSB: hiljutise terrori ninamehed on kohe käes
Reuters/Scanpix

Vene Föderaalse julgeolekuameti (FSB) direktor Aleksandr Bortnikov teatas, et korrakaitseorganitele on isiklikult viimaste terrorirünnakute korraldajad teada, on toimunud mitmeid vahistamisi ja jätkub operatiivjälitus.

Bortnikovi sõnul tõendamist on leidnud versioon, et nende terrorirünnakute taga on Põhja-Kaukaasiaga seotud bandiitlikud formeeringud, vahendavad Interfax ja RIA Novosti.

„Me teame personaalselt terrorirünnakute organiseerijaid. Toimub operatiiv-jälitustöö," ütles FSB direktor Dagestani pealinnas Mahhatškalas toimunud president Dmitri Medvedevi algatusel toimunud nõupidamisel.

Ta lisas, et „kätte on saadud teatud materjalid, peetud kinni rida isikuid, toimuvad ülekuulamised, saadud on asitõendid, viiakse läbi ekspertiise".

Föderaalse julgeolekuameti juht kinnitas, et eriteenistused viivad oma algatatud töö lõpuni. 

Aleksandr Bortnikov RIANovosti

Esmaspäeval, 29. märtsi hommikul toimusid Moskva metroos Sokolniki (punasel) liinil tipptunni ajal kaks enesetapurünnakut, mis vapustasid kogu riiki. Nendes hukkus 39 inimest, üle 90 sai viga.

Kolmapäeval aga toimus Dagestanis kaks plahvatust, milles hukkus 12 ja sai viga 20 inimest. Hukkunute seas oli ka kohalik miilitsašeff ja üks uurija. Ka neljapäeva öösel kärgatas autopommiplahvatus, mis nõudis kaks inimelu.