FOTOD | Vladimir Putin veedab 66. sünnipäeva pere keskis

 (31)
Vladimir Putin
Vladimir PutinFoto: REUTERS/SCANPIX

Venemaa president Vladimir Putin saab täna 66-aastaseks ja pressiesindaja sõnul ei osale ta tänavu avalikel üritustel, tähistades sünnipäeva lähedaste ja sõprade ringis.

„Avalikke üritusi planeeritud ei ole,“ teatas pressiesindaja Dmitri Peskov tavapäraselt uudisteagentuuri TASS vahendusel. „Tulevad rahvusvahelised telefonikõned, õnnitlused, mistõttu arutatakse igatahes ka mingeid sisulisi küsimusi; riigipead teevad seda alati, nende jutt ei piirdu kunagi ainult piduliku temaatikaga.“

Juba kolmandat aastat ei osale Putin oma sünnipäeval avalikel üritustel, veetes aega pere keskis.

2014. aastal võttis ta aga esimest korda paljude aastate jooksul ametlikult vaba päeva ja lendas Siberi taigasse, et veeta sünnipäev „tsivilisatsioonist kaugel“. 2015. aastal tähistas Putin tähtpäeva aga hokijääl, võttes osa mängust „NHL-i tähtede“ ja „NHL-i koondise“ vahel. Toona viskas Putin mängus seitse väravat ning sai pärast mängu Venemaa jäähokiföderatsiooni presidendilt Vladislav Tretjakilt medali „truuduse ja armastuse eest hoki vastu“.

Itaalia endine peaminister Silvio Berlusconi teatas eile oma Facebooki kontol, et ta lendab oma sõbra Vladimir Putini sünnipäevale. Ma kasutan ka võmalust, et arutada temaga olulisi rahvusvahelisi küsimusi, märkis ta.