FOTOD: Vietnami rannikult leiti lennukitükk

 (17)
Malaisia võimud: metallitükk pole pärit kadunud lennuki küljest
TOPSHOTS-MALAYSIA-MALAYSIAAIRLINES-CHINA-TRANSPORT-ACCIDENT
Foto: Malaysian Maritime Enforcement, AFP

Vietnami mereväe uurimislennuk leidis merest lennukiosa, mis arvatavasti võib olla pärit  eile kadunuks jäänud Malaisia reisilennuki küljest.

Malaisa ametivõimud teatasid aga, et leitud metallitükk pole pärit müstiliselt kadunud lennukilt. Metallirusu leiti sama koha lähedalt, kus eile märgati õlilaike.

Malaisia tsiviillennunduse juht ütles pressikonverentsil, et kadunud reisilennuki otsingute piirkonda on laiendatud. Otsingud toimuvad nüüd ka Malaisia läänerannikult, teatas BBC. Otsingutest võtab osa 40 laeva ja 34 lennukit.

Anonüümsust palunud uurimisrühma liige ütles Reutersile, et lennuk võis tükkideks puruneda juba õhus. Uurijad pole aga esialgu avastanud mingit märki sellest, et lennuk oleks plahvatanud. Selleks kaasati uurimisse Pentagon, kes selgitas plahvatuse võimalust välguandmeid registreeriva süsteemi abil.

Kuala Lumpurist Pekingisse teel olnud Malaisia lennufirma lennukis oli 227 reisijat ning 12 meeskonnaliiget.

Lennuki kadumise põhjus pole teada. FBI saatis Malaisia lennuki kadumist uurima ka oma agendid, selgitamaks, kas tegu võib olla terroriaktiga. Piloodid ei saatnud enne tagasipöörde tegemist hädakutsungit ning ilm oli lennuki kadumise hetkel hea.