Fotod tõestavad väidetavalt Vene eriüksuslaste osalemist Ida-Ukraina sündmustes

 (9)
Fotod tõestavad väidetavalt Vene eriüksuslaste osalemist Ida-Ukraina sündmustes
Foto: AP

USA riigidepartemang avaldas fotosid sõduritest Ida-Ukrainas, mis väidetavalt näitavad, et osa võitlejatest kuuluvad Vene erivägede ridadesse.

Pildid andsid üle Ukraina diplomaadid ning neil on kujutatud sarnaselt varustatud ja relvastatud võitlejaid erinevates Ida-Ukraina linnades, vahendab BBC News.

Euroopa julgeoleku- ja koostööorganisatsiooni (OSCE) edastatud fotodel paistavad olevat samad mehed osa võtmas operatsioonidest Kramatorskis ja Slovjanskis ning 2008. aastal Gruusias.

Teine grupp fotosid seostab Kramatorskis ja Slovjanskis nähtud relvastatud mehi ühe Vene erivägede meeskonnaga.

Ukraina alaline esindaja Viinis asuvate rahvusvaheliste organisatsioonide juures ütles, et fotod on osa lisanduvatest tõenditest Venemaa osalemise kohta separatistide tegevuse õhutamises ja koordineerimises ning olukorra destabiliseerimises Ida-Ukrainas.

USA riigidepartemangu pressiesindaja Jen Psaki ütles, et rahvusvahelises kogukonnas valitseb laialdane üksmeel Venemaa ja mõningate relvastatud võitlejate seotuse osas Ida-Ukrainas.

Seotud lood:

„Ukrainlaste eelmisel nädalal üle antud fotod kinnitavad seda veelgi,“ ütles Psaki.

Russia on igasugust seotust Ida-Ukraina sündmustega eitanud ning hoiatanud Kiievi võime igasuguse jõukasutamise eest meeleavaldajate vastu.

Foto: AP


Foto: AP


Foto: AP