FOTOD: Peruus vahistati Eesti kodanik ja veel kaheksa inimest poole tonni kokaiiniga

 (124)
Täiendatud: 19.18!
FOTOD: Peruus vahistati Eesti kodanik ja veel kaheksa inimest poole tonni kokaiiniga
Foto: ENRIQUE CASTRO-MENDIVIL, Reuters/Scanpix

Peruus vahistati sel nädalal narkogrupeering, kuhu kuulus väidetavalt ka üks Eesti kodanik, umbes poole tonni kokaiiniga, kirjutab kohalik meedia.

Operatsioon, mille käigus võeti kinni 9 inimest, viidi läbi Peruu pealinnas Limas. Vahistatute seas oli viis peruulast ning neli välismaalast, kellest üks oli Peru21 teatel pärit Eestist. Vahistamised toimusid hotellides ja kodudes.

Kokaiin, mis oli pakitud 318 kotti, mille kogumassiks pea kaks tonni, leiti rahvusvahelise maffia narkolaborist Huachipa linnaosas. Lisaks eestlasele võeti kinni viis Peruu ja üks Uruguai, Boliivia ja Hispaania kodanik.

Kottidel, millele oli peale trükitud inkade viimase kuninga Atahualpa nimi ning näo kujutis, olevate kirjade järgi pidanuks need sisaldama sojajahu.

Kohaliku prokuröri Juan Mendoza Callao väitel kavatses jõuk saata kokaiini Euroopasse. Uimastilaadungi taga on võimude hinnangul Mehhiko-Kolumbia narkokartell.

Eesti välisministeeriumi pressiesindaja Helena Nõmmik ütles Delfile, et prokuratuuri teadaande kohaselt on tõepoolest kinnipeetavate hulgas Eestist pärit inimene.

"Eesti saatkond Brasiilias on olnud kontaktis Callao politseiga, et saada sellele kinnitust ning välja selgitada juhtunu asjaolusid, mh millises kinnipidamisasutuses isikuid hoitakse," lisas Nõmmik.

Kui kinnipeetav soovib kohtumist välisministeeriumi esindajaga, korraldab välisministeerium koostöös Peruu ametivõimudega kohtumise ja kontrollib, kas kinnipeetavale on esitatud süüdistus talle arusaadavas keeles, kas on garanteeritud õigusabi ja kas isikut ei peeta kinni tingimustes, mis oleksid halvemad, kui kohalikel kinnipeetavatel.