FOTOD | Peruus hukkus kaljuservalt alla kukkunud bussis vähemalt 48 inimest


Peruus kukkus eile buss kõrgel kaljuserval kulgevalt teelt alla, mille tagajärjel hukkus 48 selles olnud inimest, teatasid politsei ja päästeteenistus.

Buss, milles oli kokku 57 inimest, oli teel Peruu pealinna Limasse. Buss põrkas veidi enne lõunat kohaliku aja järgi kokku veokiga ja kukkus alla, teatas vabatahtliku tuletõrje esindaja Claudia Espinoza Associated Pressi vahendusel.

Buss jäi pidama katuse peal Vaikse ookeani kivisel rannikuribal, ümbritsetuna surnukehadest.

Päästjatel oli raskusi ellujäänute kättesaamise ja surnute äratoomisega raskesti ligipääsetavast kohast Pasamayos, mis asub Limast 70 kilomeetrit põhja pool.

Kuue ellujäänu haiglatesse viimiseks kasutati helikoptereid. Kolonel Dino Escudero sõnul on kinnitatud 48 inimese hukkumine ja vähemalt kolm on kadunud.

Peruu transpordiminister Bruno Giuffra ütles, et teadete järgi sõitsid mõlemad õnnetuses osalenud sõidukid suure kiirusega.

Teed, kus õnnetus juhtus, nimetatakse „Kuradikurviks”, sest see on kitsas, tihti uttu mattunud ja kurviline. Õnnetusi juhtub seal tihti. Politsei teatel kukkus buss hinnanguliselt 80 meetrit allapoole.

Küsitlus #118543