FOTOD | Moskva oblastis tekkis kiirabiautodest järjekord, koroonapatsientide üleandmiseks kulus tunde

 (49)

Reuters teatab, et laupäeval oli Moskva külje all asuva koroonaviiruse patsientidega tegeleva haigla juures näha järjekorras seismas kümneid kiirabiautosid, mis ootasid võimalust patsient üle anda.

Üks kiirabiauto juht ütles, et on oodanud haigla juures 15 tundi, et viirusekahtlusega patsient haiglale üle anda.

„Olukord nii Moskvas kui ka Peterburis, aga peamiselt Moskvas, on üsna pingeline, sest haigete inimeste arv kasvab,“ tunnistas ka Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov teleintervjuus. „On tohutu patsientide juurdevool. Moskva haiglad töötavad äärmiselt pingeliselt, kangelaslikus, eriolukorra režiimis.“

Venemaa koroonaviirusevastase võitluse operatiivstaap teatas, et haiglad on tarvitusele võtnud kõik võimalikud meetmed, et tagada haigete kiire vastuvõtt ja see, et kiirabiautod on pidanud ootama tunde, et patsient üle anda, ei ole süstemaatiline probleem.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!