FOTOD | Moskva liikumislubade kontroll tekitas metroosse massikogunemised ja teedele hiigelummikud

 (70)
FOTOD | Moskva liikumislubade kontroll tekitas metroosse massikogunemised ja teedele hiigelummikud
Foto: Maksim Šemetov, REUTERS

Uue lubade režiimi esimesel päeval tekkisid Moskvasse sissesõidu teedel ummikud ja metroojaamade sissepääsude juures tohutud järjekorrad, teatasid moskvalased sotsiaalmeedias.

Ummikud tekkisid praktiliselt kõigil suurtel kesklinna viivatel magistraalidel, vahendab Znak.

Reisijad kurtsid järjekordade üle metroos politsei lubade kontrolli tõttu. Sotsiaalmeedias avaldati fotosid tuhandepäistest rahvahulkadest metroojaamade sissepääsude juures. Sealjuures ei järgitud mingeid sotsiaalse distantsi hoidmise meetmeid. Mõnede teatel tuli järjekorras oodata 40 minutit.

Lube Moskvas ja Moskva oblastis ringi liikumiseks hakati välja andma üleeile. Tänasest muutusid need kohustuslikuks kõigile, kes liiguvad isikliku või ühistranspordiga. Lube antakse välja elektroonilisel kujul ning need kujutavad endast QR-koodi.

Moskva linnapea Sergei Sobjanin süüdistas järjekordade tekkimises politseid.

„Ma rääkisin politsei peavalitsuse juhiga ja palusin neil organiseerida oma töö nii, et edasised kontrollid ei viiks inimeste massilise kogunemiseni,“ teatas Sobjanin.

Seotud lood:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!