FOTOD: Lavrov nõudis Kiievi „kuraatoritelt“ Savtšenko tõttu rünnaku alla sattunud Vene esinduste julgeoleku tagamist

 (31)
FOTOD: Lavrov nõudis Kiievi „kuraatoritelt“ Savtšenko tõttu rünnaku alla sattunud Vene esinduste julgeoleku tagamist
Foto: Pavlo Palamarchuk, AP

Venemaa välisminister Sergei Lavrov ütles intervjuus telekanalile REN TV, et rünnakud Venemaa esinduste vastu Ukrainas peaksid ära hoidma Kiievi lääne „kuraatorid“. Venemaa saatkonna juures Kiievis ja konsulaatide juures teistes linnades avaldatakse meelt seoses Ukraina piloodi Nadia Savtšenko kohtuprotsessiga Venemaal.

„Meie töötajatel on kõik vajalikud vahendid selleks, et mitte lubada mingeid õigusvastaseid tegusid, kaitsevahendid. Aga kindlasti on peamine sellise tegevuse ärahoidmine Ukraina võimude kuraatorite poolt,“ ütles Lavrov REN TV-le.

Lavrovi sõnul on kuraatoritel otsustav mõju praegusele juhtkonnale Kiievis. „Täna räägin ma sellel teemal järjekordselt USA riigisekretäriga. Vastavaid signaale oleme me saatnud loomulikult ka Euroopa pealinnadesse,“ ütles Lavrov.

Veel ütles Lavrov, et Vene diplomaatide pärast muretseda ei maksa. „Me toetame neid aktiivselt ega luba nende isikute mingeid õigusvastaseid tegusid,“ rõhutas Lavrov, kelle sõnul nõuab Venemaa Ukrainalt kahjude hüvitamist.