FOTOD | Katalaanide viiendat päeva vältav mäss sulges koolid, lasteaiad ja turistide meelispaigad

 (101)
Hea lugeja, jaga kogemusi ning pilte Barcelonast vihje@delfi.ee!

Viiendat päeva Barcelonas vältavad meeleavaldused on sundinud koolid, lasteaiad ja turismiasutused määramata ajaks tegutsemise peatama. Pool miljonit vihast katalaani ehitavad barrikaade, süütavad tulekahjusid ning otsivad konflikti politseinikega.

Kuigi tänavale kogunenute põhiliseks ajendiks on katalaanidele iseseisvust taotlenud poliitiliste juhtide pikaajalised vanglakaristused, pole mitte kõik meeleavaldajad Kataloonia iseseisvustaotlustega päri, vahendab Soome uudisteportaal YLE.

Eile tuli kohalikel tuletõrjujatel kustutada meeleavaldajate poolt põlevate tualettpaberirullidega süüdatud tulekahjusid hilisõhtuni. Kohalik Kataloonia iseseisvust taga ajav radikaalne organisatsioon, Vabariigi Kaitse Komitee (CDR, ehk Comitès de Defensa de la Repùblica), utsitab mässajaid kaasa tooma tualettpaberirulle, mis on mõeldud sümboliseerima Hispaania administratsioonist Katalooniasse järele jäänud mustust ning piltlikustama, et meeleavaldajatel pole muid relvi.

Meeleavalduste laine on halvanud poodide, koolide, lasteaedade, turismiasutuste, ühistraspordi ja lennujaama töö. Haiglad üritavad pakkuda jätkuvalt kvaliteetset tervishoiuteenust. Suurim turismiatraktsioon, Sagrada Famillia kirik, on samuti suletud.

Vaata kohapeal toimuvat lähemalt galeriist!

Kataloonia uudistekanal kajastas samuti demonstratsiooni, mille videoklipist on näha ka lehvimas Eesti lippu.

Küsitlus #118543