FOTOD ja VIDEOD: Uus-Meremaad raputas ülitugev maavärin ja tabas tsunami

 (93)
Eestlane Uus-Meremaal, kirjelda olukorda rahvahaal@delfi.ee!

Uus-Meremaa Lõunasaart raputas täna pärastlõunal väga tugev maavärin magnituudiga 7,8. Hukkus vähemalt kaks inimest. „Me ei saa välistada, et see arv tõuseb,“ nentis peaminister John Key.

Võimud andsid välja tsunamihoiatuse ja teatasid hiidlainete tabamisest.

Tsiviilkaitseameti teatel mõõdeti lainete kõrguseks Kaikoura linna lähedal kuni kaks meetrit. Maavärina epitsentri lähistel hoiatati ka kuni viie meetri kõrguste tsunamilainete eest.

Rannikualade elanikel soovitati viivitamatult oma kodudest lahkuda ning evakueeruda kõrgematesse kohtadesse. Ka teatati sadadest tugevatest järeltõugetest.

Seotud lood:

Ühtegi teadet maavärinast põhjustatud vigastuste kohta esialgu pole.

Küll aga on teateid purustustest ning ulatuslikest elektrikatkestustest.

USA geoloogiateenistuse teatel raputas maavärin piirkonda kohaliku aja järgi esmaspäeval kell 00.05. Värina epitsenter asus 91 kilomeetri kaugusel Christchurchist ja hüpotsenter 23 kilomeetri sügavusel maa all.

2011. aastal raputas Uus-Meremaa Lõunasaart maavärin magnituudiga 6,3, mille tagajärjel kaotas elu 185 inimest ning hävis kümneid hooneid.

Hea eestlane Uus-Meremaal, kas viibisid maavärina ajal piirkonnas? Kirjeldage olukorda aadressil rahvahaal@delfi.ee või vihje@delfi.ee