FOTOD ja VIDEOD | Tundmatud maskides mehed on asunud Minskis inimesi jõuliselt kinni pidama ja kaubikutesse tarima

 (273)

Valgevene pealinnas Minskis asusid võimud teisipäeval taas kord rakendama jõulisemat taktikat. Tänavatele tulnud inimesi peeti valimatult kinni ning tariti bussidesse ja kaubikutesse.

Valgevene sõltumatu meedia vahendas terve õhtupooliku videokaadreid võimude vastu meelt avaldavate inimeste, sh naiste kinnipidamistest mitmel pool üle linna.

Inimõigusorganisatsiooni Viasna teatel peeti vähemalt 45 inimest kinni pärastlõunal toimunud naiste Solidaarsusmarsil, millel nõuti juhtiva opositsioonitegelase ja koordinatsiooninõukogusse kuuluva Marõja Kalesnikava vabastamist. Viimane võeti kinni esmaspäeval, kui ta keeldus hoolimata võimude ähvardustest kodumaalt lahkumast.

Täna nägi miilitsa ja OMONi kõrval jõudu kasutamas ka ilma embleemideta tsiviilriietes ja maskides mehi, kes sõitsid ringi väikebusside ja kaubikutega.

Tasub sealjuures märkida, et nendel sõidukitel ei olnud küljes numbrimärke.

On teadmata, kuhu kinni peetud inimesed täpsemalt toimetati ning millal nad vabastatakse. Ühtlasi on teadmata ka see, kuhu toimetati opositsioonipoliitik Kalesnikava.

Viasna väitel võeti teisipäeval kinni ka mitu sõltumatu uudisteportaali Tut.by ajakirjanikku ning korraldati läbiotsimisi eri opositsiooni- ja meediategelaste elukohtades.