FOTOD ja VIDEO: Ukraina parlamendi kakluses vene keele üle löödi poliitikul pea lõhki

 (61)
FOTOD ja VIDEO: Ukraina parlamendi kakluses vene keele üle löödi poliitikul pea lõhki
AP/Scanpix

Erakonda Julija Tõmošenko plokk-Batkivštšina esindav Ukraina ülemraada liige Mõkola Petruk viidi neljapäeval pärast istungit peavigastusega haiglasse. Poliitik sai vigastada ülemraadas puhkenud kakluse käigus, kui tekkisid erimeelsused vene keele regionaalkeeleks kuulutamise üle.

Riikliku keelepoliitika aluste seaduseelnõu esitas ülemraadale valitseva Regioonide Partei esindaja Vadim Kolesnitšenko ja lööming läks lahti tema esinemise ajal. Spiiker Volodõmõr Lõtvõn lõpetas kakluse kõrghetkel parlamendi istungi ja lahkus presiidiumist, vahendab Lenta.ru.

Regioonide Partei fraktsiooni juht Oleksandr Jefremov teatas ajakirjanikele, et seaduseelnõu arutamine jätkub, kui ülemraada töö taastatakse. „Regionaalid“ lubasid jääda parlamendihoonesse kogu ööks ning sinna jäid ka mõned opositsionäärid. Ajakirjanikud aeti istungitesaalist välja.

Regioonide Partei tahab muuta vene keele regionaalkeeleks Ukraina 27 administratiivüksusest 13-s: Dnipropetrovski, Donetski, Zaporižžja, Luhanski, Mõkolajivi, Odessa, Sumõ, Harkivi, Hersoni ja Tšernihivi oblastites, Krimmi autonoomses vabariigis ning Kiievi ja Sevastoopoli linnades. Krimmis võib regionaalkeele staatuse saada ka krimmitatari keel, Taga-Karpaatia oblastis ungari keel ja Tšernivtsi oblastis rumeenia keel.