FOTOD JA VIDEO | Mehhikos puhkes narkoparun El Chapo poja tabamise järel verine lahing

 (97)

Mehhikos Culiacánis puhkes äge lahing julgeolekujõudude ja võimsa Sinaloa narkokartelli vahel pärast USA-s 30 aastaks vangi mõistetud narkoparuni Joaquín „El Chapo” Guzmáni poja Ovidio Guzmán Lópezi tabamist rutiinse patrulli käigus.

Sinaloa osariigi valitsus teatas, et Ovidio Guzmán leiti politseipatrulli poolt rutiinse läbiotsimise käigus ühest majast, vahendab BBC News.

Kartelli liikmed korraldasid seejärel suure rünnaku tema võimude käest tagasi võtmiseks. Tulevahetus kestis teadete kohaselt mitu tundi.

Arvatakse, et 20. eluaastates Ovidio on mänginud pärast isa vahistamist kartellis võtmerolli.

Mehhiko meedia teatel on Ovidio USA-s mitmete narkootikumidega seotud kuritegude eest tagaotsitavaks kuulutatud.

Mehhiko julgeolekuminister Alfonso Durazo ütles, et rahvuskaardi patrull sattus ränga tule alla, mis sundis neid taganema.

Durazo sõnul Ovidio vahistati, aga lasti hiljem vabaks, et vältida edasist vägivalda piirkonnas ja kaitsta julgeolekutöötajate elusid ning taastada linnas rahu.

Lahing Ovidio vabastamiseks politsei käest puhkes osariigi prokuratuuri hoone lähedal ja levis siis linna mitmesse teise ossa.

Ametlikke teateid hukkunute kohta ei ole, aga fotodel on näha tänaval vedelevaid surnukehi. Mõned politseinikud said haavata, teatas osariigi valitsus.

Seotud lood:

Sinaloa valitsuse teatel põgenes tulevahetuse ajal Culiacáni Aguaruto vanglast teadmata arv kinnipeetuid.

Mehhiko president Andrés Manuel López Obrador ütles, et kutsub juhtunu arutamiseks kokku oma julgeolekukabineti.

Sinaloa osariigi valitsus teatas, et teeb tööd rahu ja korra taastamiseks osariigi pealinnas Culiacánis.