FOTOD ja VIDEO | Hispaaniat tabas erakordne lumetorm, appi paluti ka sõjavägi

 (62)

Torm Filomena tõi mitmel pool Hispaanias endaga kaasa tugeva lumesaju, põhjustades liikluskaose ja seisates lennuühenduse, sh pealinnas Madridis.

6,7 miljoni elanikuga Madridis peaks järgneva 24 tunni jooksul maha tulema kuni 20-sentimeetrine lumevaip. Tormi tõttu suleti pealinna lennujaam, nagu ka terve rida teid, kuhu jäid juba reede õhtul lumevangi sajad sõidukid, vahendab BBC.

Foto: Scanpix

Jänni jäänud juhtide abistamiseks kutsuti kohale päästjad ja mõnes piirkonnas aitas teid puhastada ka sõjavägi. Võimud on palunud inimestel hädavajalikke reise vältida.

Foto: Scanpix
Seotud lood:

Hispaania meedia andmetel on Madridi tabanud lumesadu viimase 40 aasta tugevaim. Riigi ilmaagentuuri AEMET teatel on seesugune lumetorm "erakordne ja tõenäoliselt ajalooline".

Foto: Scanpix

Madridi Puerta del Soli väljakul võis näha reedel mitmeid inimesi, kes võtsid lumistest oludest viimast. Üks mees läbis samal ajal suuskadel pealinna kuulsaima tänava Gran Via, mis tavaliselt kubiseb turistidest ja ostlejatest. Madridi lähedal, Lääne-Euroopa suurimas nn pilpakülas Cañada Realis tegid elanikud sooja saamiseks aga tänavatel lõket.

Foto: Scanpix

Ilm jääb pakaseliseks ka järgmisel nädalal ja Madridis võib termomeetrinäit langeda kuni -12 kraadini.

Foto: Scanpix