FOTOD ja VIDEO: Bukarestis avaldas 30 000 inimest meelt korruptsiooni vastu

 (2)

Vaatamata peaminister Victor Ponta tagasiastumisele üle 30 inimelu nõudnud ööklubitulekahju tõttu avaldas Rumeenia pealinnas Bukarestis kolmapäeva õhtul vähemalt 30 000 inimest meelt, nõudes ennetähtaegseid valimisi ja poliitilisi reforme.

Meeleavaldused toimusid ka teistes Rumeenia linnades, vahendab BBC News.

Ponta, kellel seisab korruptsioonisüüdistuste tõttu ees kohtuprotsess, ütles telepöördumises, et loodab, et valitsuse tagasiastumine rahuldab tänavatele tulnud inimesi.

Kolmapäeval astusid tagasi ka Bukaresti linnaosa juht, kus ööklubitulekahju toimus, ning siseminister Gabriel Oprea.

Teisel õhtul järjest kogunesid aga meeleavaldajad kolmapäeval Bukaresti kesklinna Ülikooli väljakule, mis on linna traditsiooniline meeleavalduste toimumispaik.

Marsiti parlamendi suunas ning õhutati inimesi ühinema hüüdlausetega „Tulge kodudest välja, kui hoolite“ ja „Ärge kartke, riik tõuseb üles“.

Meelt avaldatakse valitsuse korruptsiooni ja nõrga ohutusjärelevalve pärast ning Ponta tagasiastumist nähakse vaid poliitilise eliidi reformimise algusena.

Meeleavaldused toimusid kolmapäeval ka teistes Rumeenia linnades, näiteks Clujis, Timişoaras ja Constanţas.

Rumeenia president Klaus Iohannis teatas, et alustab neljapäeval erakondadega konsultatsioone uue peaministri valimiseks ja valitsuse moodustamiseks.