FOTOD: 2200 reisijaga kruiisilaeval puhkes Bahama saarte juures tulekahju

 (9)
FOTOD: 2200 reisijaga kruiisilaeval puhkes Bahama saarte juures tulekahju
Grandeur of the SeasFoto: Stringer, REUTERS

Firma Royal Caribbean reedel USA-st Baltimore'ist väljunud ja Bahama saartele CocoCaysse teel olnud kruiisilaeval Grandeur of the Seas puhkes esmaspäeval ahtriosas tulekahju, mistõttu pidid 2200 resijat kruiisi varakult lõpetama. Reisijad pidid veetma mitu tundi kogunemispunktides, kuni tuli kustutati.

Kõik 2224 külalist ja 796 meeskonnaliiget on elu ja tervise juures ning üle loetud, teatas Royal Caribbean. Tulekahju puhkes kohaliku aja järgi kell 2.50 esmaspäeval ja oli kustutatud kell 4.58. Reisijad vabastati kogunemispunktidest kell 6.56, vahendab BBC News.

Briti päritolu Mark J. Ormesher ütles agentuurile Associated Press, et tundis koos naiskaaslasega teravat suitsuhaisu, kui oma kogunemispaiga laeva kasiino suunas liikus.

Laeva meeskond andis kiiresti juhised, mis reisijaid rahustasid, teatas Ormesher. Kapten andis tema sõnul nii palju informatsiooni kui vaja.

Laeva õhukonditsioneerid lülitati välja ja meeskond jagas pudelivett. Nutvatele lastele jagati piima.

Pardal olnud meditsiinipersonal tegeles minestanute, kõrge vererõhuga reisijate ja välja väänatud jalgadega, teatas Royal Caribbean. Mingeid meditsiinilisi hädaolukordi siiski ei olnud.

17 aastat vana laev ei jäänud hetkekski elektrivooluta ning suutis omal jõul Bahama saarte Freeporti sadamasse sõita. Reisijatele korraldatakse tšarterlennud kruiisi alguspunkti Baltimore'i.

Royal Caribbeani sõnul makstakse raha tagasi ja pakutakse uut tasuta kruiisi tulevikus.