FOTO | Navalnõi avaldas endast Instagramis foto: eile suutsin terve päev ise hingata

 (246)
FOTO | Navalnõi avaldas endast Instagramis foto: eile suutsin terve päev ise hingata
Foto: Instagram

Pärast mürgitamist Berliini Charité haiglas ravil olev Vene opositsionäär Aleksei Navalnõi avaldas täna Instagramis endast foto.

„Tervist, siin Navalnõi. Igatsen teie järele. Ma ei oska veel peaaegu mitte midagi, aga eile suutsin terve päeva ise hingata. Täiesti ise. Ei mingit kõrvalist abi, isegi kõige lihtsamat ventiili kõril ei kasutanud. Meeldis väga. Imeline, paljude poolt alahinnatud protsess. Soovitan,” kirjutas Nalvanõi.

44-aastane Navalnõi viidi Berliini Charité haiglasse ravile kaks päeva pärast seda, kui ta 20. augustil lennul Tomskist Moskvasse kokku varises ja lennuk Omskis hädamaandumise tegi.

Saksa Bundeswehri labor kinnitas, et Navalnõi mürgitati nõukogudeaegse närvimürgiga Novitšok. Eile teatas Saksamaa valitsus, et seda kinnitasid ka Prantsuse ja Rootsi laborid.

10. septembril teatasid väljaanded Der Spiegel ja Bellingcat, et Navalnõi ümber on suurendatud nii julgeolekuametnike arvu kui ka kontrolli tihedust.

Koomast toodi Navalnõi teadete kohaselt välja 7. septembril ja tema seisund on selle järel pidevalt paranenud.

Arstide arvates õnnestub Navalnõil füüsiliselt taastuda vähemalt 90% ulatuses, aga psüühiliselt on ta juba praktiliselt täielikult taastunud.

Navalnõi vastu kasutatud aine saab olla valmistatud ainult sõjalises erilaboris Venemaal, teatasid erinevate võimude esindajad eelmisel nädalal usalduslikes vastlustes, vahendas Der Spiegel ja lisas, et seetõttu esines ka Saksamaa liidukantsler Angela Merkel üle-eelmisel nädalal nii karmilt.

Merkel ütles nimelt pärast seda, kui sai teatavaks, et Navalnõi mürgitati Novitšokiga, et nüüd tekivad küsimused, „millele saab vastata ainult Venemaa valitsus”. Samal ajal kutsuti Saksamaa välisministeeriumi välja Venemaa suursaadik.