Florida valmistub aastakümne võimsaimaks orkaaniks Michael

 (1)
Florida valmistub aastakümne võimsaimaks orkaaniks Michael
Foto: HO, AFP

USA Florida osariigi kuberner Rick Scott mobiliseeris rahvuskaardi ja tuhandetele Mehhiko lahe ranniku elanikele anti eile korraldus evakueeruda, sest kahe päeva pärast on oodata orkaani Michael saabumist.

Püsiv tuule kiirus orkaanis oli 38 meetrit sekundis ja see kogus jõudu, liikudes mööda Kuuba läänetipust. Kolmapäeval peaks Michael jõudma vähemalt viimase aastakümne tugevaima tormina Florida Panhandle’i (osariigi loodeosa) rannikule, vahendab Reuters.

Viieastmelisel Saffir-Simpsoni skaalal on Michael praegu esimese astme torm, kuid võib tugevneda kolmanda astmeni.

Oodatakse, et torm tekitab Florida Panhandle’i rannikul veetaseme tõusu kuni 3,7 meetrit ning Floridas, Georgias ja Lõuna-Carolinas peaks sadama kuni 300 millimeetrit vihma, teatas USA riiklik orkaanikeskus (NHC).

NHC hoiatas, et tekkida võivad surmatoovad üleujutused ning orkaanihoiatustsoonides tuleks valmistuda eluohtlikeks tuulteks.

Florida kuberner Scott kuulutas eriolukorra välja 35 maakonnas. Kohustuslikud evakueerimised toimuvad rannikul ning abiks on 1250 rahvuskaartlast ja valmis on veel 4000.

Seotud lood:

Kogu osariigis kuulutas eile eriolukorra välja ka Alabama kuberner Kay Ivey. Oodata on tuulekahjustusi, ränka vihmasadu ja elektrikatkestusi.

Michaeli tekitatud üleujutused põhjustasid nädalavahetusel Kesk-Ameerikas 13 inimese surma.