FBI suutis terroristi iPhone’i lahti muukida ja lõpetas Apple’i-vastase kohtuprotsessi

 (28)

USA föderaalne juurdlusbüroo (FBI) pääses omal jõul ligi San Bernardino terroristi iPhone’i andmetele ja lõpetas tulise õigusliku vastasseisu Apple’iga.

Apple, mida toetasid teised tehnoloogiahiiglased nagu Google ja Facebook, oli ägedalt vastu USA valitsuse abistamisele iPhone avamisel, põhjendades seda kaugeleulatuvate mõjudega digitaalsele julgeolekule ja privaatsusele, vahendab AFP.

Syed Farook ja tema naine Tashfeen Malik tapsid 2. detsembril California osariigis San Bernardinos 14 inimest ja hukkusid tulevahetuses politseiga. Farooki telefoni andmete abil loodeti teada saada, kas neil oli sidemeid terroriorganisatsioonidega.

„Meie otsus kohtuprotsess lõpetada põhineb ainuüksi sellel, et kolmanda osapoole hiljutise abiga oleme me nüüd võimelised selle iPhone'i avama telefonis olevat informatsiooni ohtu seadmata,“ teatas prokurör Eileen Decker oma avalduses.

Avalduses, milles paluti kohtuprotsess lõpetada, teatas föderaalprokuratuur, et USA valitsus on saanud edukalt ligi Farooki iPhone’i salvestatud andmetele ning seetõttu ei vaja enam Apple Inc.-i abi.

Pole teada, kes FBI-d abistas ja mida telefon sisaldas.

Meedia on aga teatanud, et FBI võis kasutada ühe Iisraeli firma abi.