Falun Gong tähistab aastapäeva protestiaktsioonidega


Sajad usurühmituse Falun Gong liikmed tähistasid laupäeval protestiaktsioonidega Pekingi Tiananmeni väljakul Hiina võimude poolt kehtestatud tegutsemiskeelu esimest aastapäeva. Politsei ajas meeleavaldused kähku laiali.

Pealtnägijate sõnul alustasid väiksed Falun Gongi jüngrite rühmad kell üheksa hommikul üheagselt erinevates väljaku osades meeleavaldust. Pekingi suurim vaatamisväärsus Tiananmen oli sel ajal täis turiste ja politseinikke.

Ühel rühmal õnnestus lahti rullida loosung ja mitu minutit erariides politseile vastupanu ostutada.

Punased hieroglüüfid kollasel plakatil kutsusid inimesi üles järgima Falun Gongi.

Politseinikud peksid aga usurühmituse liikmeid halastamatult ja toppisid nad politseiautodesse.

Poole tunni jooksul sõitis väljakult minema vähemalt 10 politseiautot 15-25 Falun Gongi toetajaga igas autos.

Hiina kommunistlik partei on kuulutanud usurühmituse "kurjuse sektiks" ning süüdistab seda ühiskondliku stabiilsuse ohustamises ja varjatud poliitilistes eesmärkides.

Falun Gong keelati ära aasta eest ja sestpeale on rühmitus korraldanud pea iga päev Tiananmenil väikseid protestiaktsioone. Politsei on aga juba harjunud kiiresti tegutseda ja nii õnnestub sektiliikmeil väga harva plakateid lahti rullida.

Protestijaiks on sageli kaks-kolm inimest, tihti maalt Pekingisse rännanud keskealised naised, kelle protest väljendub Falun Gongi jooga-sarnastes harjutustes.