Eurotsooni juht Juncker saab Kreekast tapmisähvardusi

 (21)
Eurotsooni juht Juncker saab Kreekast tapmisähvardusi
AFP/Scanpix

Luksemburgi peaminister ja eurotsooni rahandusministrite grupi juht Jean-Claude Juncker ütles esmaspäeval Euroopa parlamendi ees esinedes, et saab Kreekast posti teel tapmisähvardusi.

„Mida kreeklastele öelda? See on hea küsimus, mida ma tihti eneseltki küsin, sest ma saan kreeklastelt palju kirju, sealhulgas tapmisähvardusi,“ ütles Juncker esmaspäeva õhtul Strasbourg’is europarlamendi liikmete küsimustele vastates AFP vahendusel.

17-liikmelise eurotsooni rahandusministrite grupi juht Juncker, kes juhib ka läbirääkimisi Kreekale teise abipaketi eraldamise üle, rääkis ähvardustest kolm päeva pärast kohtumist Kreeka peaministri Georgios Papandreouga.

Pühapäeval kogunes Ateena kesklinna Syntagma väljakule parlamendihoone juurde üle umbes 50 000 inimest. Nende arv suureneb iga päevaga. Tavalised kreeklased on vihased, sest nende arvates annavad poliitikud liiga kergesti järele Euroopa kokkuhoiunõudmistele.

Junckeri sõnul on Kreeka riik, millele kuulub kogu tema kaastunne.

Ta ütles, et Kreeka ajasid koomasse teised inimesed, viidates sotsialist Papandreou eelkäijatele Ateenas. Junckeri sõnul vajab Euroopa Kreekat.