Euroopa ravimiamet kiitis heaks ühest Pfizeri vaktsiini pudelist viie asemel kuue doosi võtmise

 (62)
Euroopa ravimiamet kiitis heaks ühest Pfizeri vaktsiini pudelist viie asemel kuue doosi võtmise
Foto: Alain ROBERT/SIPA

Saksamaa tervishoiuministeerium teatas, et Euroopa ravimiamet (EMA) on heaks kiitnud Pfizeri/BioNTechi koroonavaktsiini ühe pudeli jagamise kuni kuueks doosiks senise viie asemel.

EMA kinnitas täna, et sealne inimeste ravimite komitee soovitas uuendada vaktsiini tooteinfot nii, et selles oleks kirjas, et iga pudel sisaldab kuut doosi, vahendab Associated Press.

Saksamaa tervishoiuministeeriumi esindaja Hanno Kautz ütles täna Berliinis ajakirjanikele, et see muudatus jõustub kohe ja tänu sellele suureneb saadaval olevate vaktsiinidooside arv 20%.

Paljud arstid Euroopa Liidus on juba võtnud ühest vaktsiinipudelist kuus doosi, see on saanud varem ametliku loa ka USA-s, Suurbritannias ja mujal.

Ravimifirmad panevad igal juhul pudelisse rohkem vaktsiini, kui ametlikult kirjas, et minimaalne dooside arv oleks tagatud isegi siis, kui midagi lekib.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!