Euroopa Ravimiamet kiitis heaks Moderna koroonaviiruse vaktsiini

 (9)
Euroopa Ravimiamet kiitis heaks Moderna koroonaviiruse vaktsiini
Foto: Meg Mclaughlin, ZUMAPRESS.com

Euroopa Ravimiamet (EMA) andis täna rohelise tule Moderna koroonavaktsiini kasutamisele, mis annab Euroopa Liidu riikide käsutusse teise vaktsiini lisaks Pfizeri/BioNTechi omale.

Teine vaktsiin saab heakskiidu hetkel, kui paljudes Euroopa Liidu riikides on nakatumistase väga kõrge ja vaktsineerimise aeglane tempo on sattunud terava kriitika alla, vahendab Associated Press.

„See vaktsiin annab meile veel ühe tööriista praegusest hädaolukorrast ülesaamiseks,” ütles EMA tegevdirektor Emer Cooke.

Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen tervitas EMA heakskiitu ja lisas Twitteris: „Nüüd teeme me täie kiirusega tööd selle heakskiitmiseks (Euroopa Komisjoni poolt – toim.) ja kättesaadavaks tegemiseks EL-is.”

Saksamaa tervishoiuminister Jens Spahn ütles, et ootab, et Moderna vaktsiin võetakse Euroopa Liidus kasutusele järgmisel nädalal. Saksamaa saab seda esimeses kvartalis kaks miljonit doosi.

Moderna vaktsiinil on logistiline eelis Pfizeri/BioNTechi oma ees, sest see ei vaja säilimiseks nii madalat temperatuuri.

Moderna vaktsiini on seni kasutamiseks heaks kiitnud USA, Kanada ja Iisrael.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!