Euroopa Parlamendi presidendiks valiti sotsist itaallane David-Maria Sassoli

 (26)
Täiendatud kell 14.15!
Euroopa Parlamendi presidendiks valiti sotsist itaallane David-Maria Sassoli
Tänane president Antonio Tajani koos David SassoligaFoto: Zuma Press

Värskelt ametisse astunud Euroopa Parlamendi koosseis valis täna salajasel hääletusel Prantsusmaal Strasbourgis omale presidendi, kelleks sai sotsiaaldemokraatide fraktsiooni kuuluv itaallane David-Maria Sassoli.

Ametikohale kandideeris Sassoli kõrval ka roheliste fraktsiooni kuuluv sakslanna Ska Keller, vasakpoolsete fraktsiooni GUE/NGL kuuluv hispaanlanna Sira Rego ja Euroopa Konservatiivide ja Reformistide (ECR) fraktsiooni kuuluv tšehh Jan Zahradil, vahendas uudisteportaal Politico.eu.

Sassoli poolt andis hääle 345 saadikut, millega ta saavutas absoluutse häälteenamuse.

Tänasel hääletusel ei osalenud endine Bulgaaria peaminister ja Euroopa sotsiaaldemokraatide liider Sergej Stanišev, kes pidi Euroopa Liidu liikmesriikide liidrite eilse kokkuleppe kohaselt olema valimiste favoriit. Õhtul toimunud sotsiaaldemokraatide ja demokraatide parlamendigrupi koosolekul otsustati nimelt Stanišev välja vahetada fraktsiooni itaallasest liikme Sassoli vastu.

Sassolist sai sellega ka kõige tõenäolisem Euroopa Parlamendi presidendiks saaja, sest teda olid lubanud toetada nii sotsiaaldemokraatide ja demokraatide grupp kui konservatiivne Euroopa Rahvapartei.