Euroopa Parlamendi komisjon kinnitas seitsme aasta eelarve


Euroopa Parlamendi komisjon kinnitas seitsme aasta eelarve
Foto: Ingmar Muusikus

Euroopa Parlamendi eelarvekomisjon kinnitas neljapäeval ühenduse ligi triljoni euro suuruse eelarve aastateks 2014-2020.

Nõndanimetatud Euroopa Liidu mitmeaastase finantsraamistiku (Multiannual Financial Framework, MFF) poolt hääletas 28 ja vastu viis eurosaadikut, teatab AFP BNS-i vahendusel.

"Tunnen tõelist kergendust," ütles eelarvekomisjoni Prantsuse konservatiivist esimees Alain Lamassoure.

Järgmise seitsme aasta eelarve maht on esimest korda väiksem kui eelmisel perioodil. Euroopa Liidu liidrid leppisid veebruaris toimunud ülemkogul kokku, et sel perioodil on kulutuste lagi 960 miljardit eurot ning maksete ülempiir 908 miljardit eurot.

Euroopa Liidu esmakordse kärpe-eelarve koostamisel käis vägikaikavedu kokkuhoidu pooldavate liikmesriikide ning senist kulutuste taset soovinud Euroopa Parlamendi ja Euroopa Komisjoni vahel.

Europarlament sai oma heakskiidu eest 11,2 miljardit eurot lisaraha 2013. aasta eelarvesse ja lubaduse 2016. aastal kulud üle vaadata. Viimane kompromiss sündis teisipäeval, kui lepiti kokku, et liikmesriigid panustavad 2014. aasta eelarvesse 135,5 miljardi euroga ehk seitse protsenti vähem kui tänavu.