Euroopa noorim koroonaviiruse ohver on nüüd 12-aastane Belgia tüdruk

 (57)
Euroopa noorim koroonaviiruse ohver on nüüd 12-aastane Belgia tüdruk
Foto: Yves Herman, REUTERS

Belgias surnud 12-aastane tüdruk peaks nüüd olema Euroopa noorim koroonaviiruse ohver. Belgia viroloogid reageerisid seetõttu suure ärevusega.

Belgias toimunud pressikonverentsil oli õhkkond väga masendav, kirjutab flaami ajaleht Het Laatste Nieuws. Kriisikeskus oli sunnitud edastama väga kurva teate. Pärast kolm päeva kestnud palavikku muutus vaid 12-aastase tüdruku seisund äkki halvemaks ja eile suri ta koroonaviirusesse.

Viroloogid reageerisid väga emotsionaalselt ja ärevalt. Viroloog Steven Van Guchti sõnul ei olnud tüdrukul neile teadaolevalt mingeid kaasnevaid haigusi. Van Gucht rõhutas, et selline surm on väga erandlik.

„See tuletab meile meelde, et igas vanuses, alates kümnest kuni kõrgeima elueani võivad tekkida tüsistused,“ ütles Van Gucht. „Miks mõnikord halvasti läheb, me ei tea. On tähtis, et seda uuritaks juhtumikaupa.“

Umbes 93% koroonaviirusesse surnutest Belgias on olnud üle 65-aastased. Ligi veerand on olnud vanemad kui 85 aastat.

Ka nakatunute arv noorte hulgas on Belgias suhteliselt väike. Alla kümneaastasi nakatunuid on Belgias 101, 10-19-aastasi 138.

Belgias on nakatumisjuhtumeid kokku 12 775 ja surnud on 705 inimest.

Kes on olnud teised noored ohvrid Euroopas?

Vítor (14) Portugalist.

Seotud lood:

Vítor Rafael Bastos Godinho surm oli Portugalis šokk. Ta oli sportlik poiss, kellel polnud muid haigusi peale nahahaiguse psoriaasi. Ta tegeles saalijalgpalliga. Vítor suri 29. märtsil.

Julie (16) Prantsusmaalt.

Juliele meeldis tantsida, laulda ja kõiki naerma ajada. Ta unistas ürituste korraldamisest. Unistusi täita tal aga ei õnnestunud. Eelmisel nädalal, ööl vastu kolmapäeva suri ta koroonaviirusesse. Kaasnevaid haigusi tal ei olnud. Pariisist lõunas asuvast Essonne’i departemangust pärit Julie oli Prantsusmaa esimene alaealine koroonaviiruse tõttu surnu.

Chloe (21) Inglismaalt.
Suurbritannia noorim koroonaviiruse ohver usutakse olevat Chloe Buckinghamshire’ist High Wycombe’ist. Briti ajakirjanduse teatel ei olnud ka temal kaasnevaid haigusi. Noor naine suri 21. märtsil.

Enne seda oli Suurbritannias surnud koroonaviiruse tagajärjel ka 18-aastane poiss, aga temal oli ka olulisi kaasnevaid terviseprobleeme, teatas Coventry ülikoolihaigla professor Kiran Patel.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!