Euroopa Liit ja Mali sõlmisid lepingu, mis võimaldab turvapaigataotlejate tagasisaatmist

 (9)
Pagulaste vastuvõtt Trapanis
Pagulaste vastuvõtt TrapanisFoto: Madis Veltman

Euroopa Liit ja Malia sõlmisid lepingu, et võimaldada sisserändajate tagasisaatmi, et juurida välja ebaseaduslik migratsioon, vahendab AFP.

Tagasi saadetakse need sisserändajad, kes on juba jõudnud Euroopa rannikule ja kelle varjupaigataotlustele on vastatud eitavalt.

"See on esimene kord, kui EL kehtestab nii täpse lepingu Aafrika riigiga, mis puudutab varjupaigataotlejaid, kelle asüülitaotlust ei rahuldata," ütles oma avalduses Hollandi välisministeerium pühapäeval, kes kirjutas kokkuleppele alla EL-i nimel.

EL-i liidrid leppisid Aafrika riikide esindajatega kokku juba aasta tagasi 1,8 miljardi euro suuruses fondis, mis aitaks vähendada inimeste nendest maadest lahkumise põhjuseid. Leppe eesmärk on samuti vähendada probleemi, mis puudutab ebaseaduslikku rännet Aafrika riikidest Euroopasse.

Vastavalt kokkuleppele, sõidavad Mali riigiteenistujad Euroopa Liidu liikmesriikesse, et aidata teha kindlaks sisserändajate isikud, mis omakorda aitab liikmesriigil võtta vastu otsus, kellele pakkuda asüüli ja keda saata kiiremas korras riigist välja.