Euroopa lennufirma teatas maksejõuetusest, Birminghamis tühistati paarkümmend lendu

 (10)
Lennukid Tallinna Lennujaamas
Lennukid Tallinna LennujaamasFoto: Eero Vabamägi

Euroopa lennufirma Flybe teatas maksejõuetusest ning tühistas mitu tosinat lende, süüdistades makseraskustes osaliselt koroonaviiruse puhangut, edastas Suurbritannia ajaleht.

Birminghami lennujaamast jäid täna ära mitmed lennud, kuna Flybe teatas makseraskustest ning tühitas tosinaid väljumisi. Flybe on Euroopa suurim regionaallennufirma, kes peab nüüd pillid kotti pakkima, kui valitsus ei aita ettevõtet taas.

Tühistatud lennud Lugeja foto

Juba jaanuaris ähvardas ettevõtet sulgemine, kuid siis lükkas Suurbritannia valitusus ettevõtte 100 miljoni naelase maksukoorma edasi. Üleeile teatas lennufirma siiski, et raha on lõppemas ning nüüd on üle 2000 töökoha koondamisohus.

Firma tegevjuht Mark Anderson edastas, et vaatamata jõupingutustele pole Flybe'l muud üle jäänud, kuna nad pole leidnud raha, et tööd jätkata.

Birminghami kaubanduskoja tegevjuht Paul Faulkner märkis, et koroonaviirus paneb lennufirmad küll paariks kuuks raskete olude ette, kuid sellega tuleb hakkama saada ning lõpuks võivad raskused hoopis majanduskasvule kaasa aidata.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!