Euroopa Komisjoni president von der Leyen läks kontakti tõttu koroonapositiivsega eneseisolatsiooni

 (9)
Euroopa Komisjoni president von der Leyen läks kontakti tõttu koroonapositiivsega eneseisolatsiooni
Foto: Pool, REUTERS

Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen teatas täna, et on kuni homseni eneseisolatsioonis, sest osales kohtumisel, kus viibis ka positiivseks osutunud koroonaviiruse testi andnud inimene.

„Mind teavitati, et ma osalesin eelmisel teisipäeval kohtumisel, kus viibis isik, kelle Covid-19 test osutus eile positiivseks. Vastavalt kehtivatele regulatsioonidele isoleerin ma end seetõttu homme hommikuni. Minu test oli neljapäeval negatiivne ja ma tegin täna uue testi,” teatas von der Leyen, vahendab Deutsche Welle.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!