Euroopa Komisjon plaanib reisikeeldu Schengeni ala sees

 (63)
Euroopa Komisjon plaanib reisikeeldu Schengeni ala sees
Foto: Zhang Cheng via www.imago-images.de

Euroopa Komisjon kavatseb keelata kogu mittehädavajaliku reisimise Schengeni alas. Komisjoni president Ursula von der Leyen ütles, et palub riigijuhtidel meetmed rakendada täna.

„Mida vähem reisimist, seda rohkem me saame viiruse levikut piirata,“ ütles von der Leyen, vahendab BBC News.

Prantsusmaa president Emmanuel Macron ütles varem, et reisijatele suletaks Euroopa Liidu välispiirid.

„Konkreetselt, kõik reisid mitteeuroopa riikide ja EL-i riikide vahel peatatakse,“ ütles Macron eile õhtul telepöördumises.

Erandiks on pikaajalised elanikud, Euroopa Liidu kodanike perekonnaliikmed ja diplomaadid ning piiriüleselt tegutsevad inimesed ja tervishoiutöötajad, samuti kaubavedajad, teatas von der Leyen videokonverentsil.

Meetmed kehtivad vähemalt 30 päeva.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!