Esileedi Melania Trump nõudis USA rahvusliku julgeoleku nõukogu tähtsuselt teise liikme vallandamist

 (13)
Esileedi Melania Trump nõudis USA rahvusliku julgeoleku nõukogu tähtsuselt teise liikme vallandamist
Mira RicardelFoto: JONATHAN ERNST, REUTERS

Melania Trump astus USA esileedi kohta erakordse sammu ja nõudis eile avalikult riikliku julgeoleku nõukogu kõrgetasemelise liikme vallandamist.

Esileedi kommunikatsioonidirektor Stephanie Grisham tegi kohaliku aja järgi kell 14.30 avalduse, milles öeldi, et Mira Ricardel ei peaks enam töötama julgeolekunõukogu tähtsuselt teise ametnikuna, vahendab NBC News.

„Esileedi büroo seisukoht on, et ta ei ole enam ära teeninud au teenida selles Valges Majas,” ütles Grisham.

NBC News teatas varem, et Ricardel on esileedi korduvalt välja vihastanud.

Melania Trump on nendest intsidentidest rääkinud president Donald Trumpile, teatasid erimeelsustega kursis olevad allikad. Ricardel nõudis näiteks, et julgeolekunõukogu personalil oleksid kohad esileedi lennukis eelmisel kuul toimunud visiidi ajal Aafrikasse.

Riikliku julgeoleku nõunik John Bolton, kes valis Ricardeli isiklikult oma asetäitjaks, oli parajasti välisvisiidil, kui eilsed sündmused aset leidsid.

Ricardeli positsioon on kõikunud juba päevi. Üks Valge Maja ametnik ütles pühapäeval NBC Newsile, et „teda ei ole enam kauaks” pärast mitmeid kokkupõrkeid esileedi bürooga ja presidendiadministratsiooni ametnikega, sealhulgas personaliülema John Kellyga.