Eriolukordade minister: Vene lennufirmades valitseb bardakk

 (15)
Eriolukordade minister: Vene lennufirmades valitseb bardakk
RIANovosti

Venemaa eriolukordade minister Sergei Šoigu seletas sagedasi lennuõnnetusi „bardakiga lennukompaniides“, teatas Interfax. Ministri sõnul tuleb see probleem lahendada „raudse distsipliini“ ja „rangete karistusmeetmete“ abil.

Pühapäeval ajakirjanike ees esinenud Šoigu teatas, et tema 20-aastase ametiaja jooksul oli Jaroslavli Lokomotivi jäähokimeeskonnaga alla kukkunud Jak-42 õnnetus juba 67. lennukatastroof Venemaal. „Ma leian, et lennundus vajab kõige halastamatumat distsipliini,“ ütles Šoigu Lenta.ru vahendusel.

Minister tuletas meelde tervet hulka juhtumeid, kus õnnetuse on põhjustanud lennujaama töötajate või lennuki meeskonnaliikmete tähelepanematus või ebaprofessionaalsus. „Põhjas oli üks lennuk maandumas ja samal ajal helikopter ruleeris, tüüp istus ja jõi oma teekest, tuli tagasi ega peatanud ei lennukit ega kopterit. Selle tulemusena niitis kopter kogu meeskonnal jalad maha.“

„Miks meil komandör ega teine piloot ega stjuardess lõppude lõpuks ei võtnud mikrofoni ega andnud piloodile vastu pead ega öelnud: „Mees, mida sa teed, sa oled ennast täis õginud nagu siga?“ küsis Šoigu teist õnnetust meenutades. „Aga meie räägime pärast: „Meeskond pole milleski süüdi, komandör pole milleski süüdi – nad on kõik head mehed. Kes on süüdi? [Igor] Levitin [Venemaa transpordiminister]. Kuhu me niimoodi jõuame?“

Viimase kahe aasta jooksul on Venemaal toimunud umbes kümme suurt katastroofi reisilennukitega. Lisaks Jak-42 allakukkumisele Jaroslavlis tasub meenutada 2011. aasta juunis Petroskois alla kukkunud Tu-134 (47 hukkunut), 2010. aasta augustis Krasnojarski krais alla kukkunud An-24 (12 hukkunut), 2010. aasta aprillis Smolenski lähedal alla kukkunud Poola presidendilennukit Tu-154M (96 hukkunut) ja paljusid teisi katastroofe.