Endine Guantánamo vang hakkas läti keelt õppima

 (10)
Endine Guantánamo vang hakkas läti keelt õppima
Reuters/Scanpix

Endine Guantánamo vangilaagri kinnipeetu, kelle võttis vastu Läti, hakkas õppima läti keelt, sest tahab Lätti elama jääda, ütles intervjuus telekanalile LNT siseminister Linda Mūrniece.

Mūrniece sõnul hakkab mees, kes ei taha oma isikliku elu üksikasju avalikustada, uute oludega kohanema ja, nagu ütles minister, soovib Lätti elama jääda. Endine kinnipeetu hakkas seejuures läti keelt õppima, vahendab Läti Delfi.

Küsimusele, milline on tõenäosus, et endine kinnipeetu tööd leiab, vastas Mūrniece, et võimalused on samad kui teistel Läti elanikel, kes läti keelt räägivad.

Vaatamata sellele, et politsei hoiab endisel vangil endiselt silma peal, ei ole ta Lätile ega selle elanikele ohtlik. „Kui meil oleks kahtlusi, et ta võib ohtlik olla, poleks me teda vastu võtnud,” ütles Mūrniece.

Guantánamo teemat uurinud sõltumatu Briti ajakirjaniku Andy Worthingtoni andmetel on Lätti vastu võetud endise vangi näol tegemist Afganistani Talibani poolt värvatud endise Usbekistani kodaniku Kamalludin Kasimbekoviga.