End pühal mäel alasti võtnud turiste süüdistatakse Malaisias maavärina esilekutsumises

 (12)
End pühal mäel alasti võtnud turiste süüdistatakse Malaisias maavärina esilekutsumises
Kinabalu mägiFoto: MOHD RASFAN, AFP

Maavärina, mis on seni nõudnud vähemalt 16 inimelu, põhjustas grupi eurooplaste pühadustteotav tegu, kes end Kinabalu mäel alasti võtsid, ütles Malaisia Sabahi osariigi asepeaminister Tan Sri Joseph Pairin Kitingan.

Kinabalu mäe jalamil elavad kohalikud usuvad, et tegemist on püha mäega ja seal elavad nende esivanemate hinged, vahendab Malay Mail.

Pairin ütles, et tal oli juba varem eelaimus, et midagi halba juhtub, kui ta nägi pääsukesi hommikusöögi ajal ümber oma maja lendamas.

„Alguses ei arvanud ma sellest midagi, aga kui see oli kestnud üle poole tunni, teadsin ma, et miski pole hästi. Ma võtsin selle jutuks oma naisega ja me mõlemad nõustusime, et midagi halba on juhtumas. Järgmisel päeval olin ma teel lennuväljale, kui toimus maavärin. Kui midagi sellist juhtub, on sellel minu jaoks selge seos intsidendi ja maavärinaga, mis on toonud kaasa nii palju kahju ja elude kaotust. Seos on peaaegu kindlasti olemas. Me peame võtma seda meeldetuletusena, et kohalikke uskumusi ja kombeid tuleb austada,“ ütles Pairin.

Kümnest eurooplasest ja kanadalasest koosnenud grupp eraldus 30. mail mäe tipuplatool 27-liikmelisest seltskonnast, võttis riidest lahti ja tegi fotosid.

Maavärin tabas piirkonda kohaliku aja järgi reedel kell 7.15.