Elektrikatkestus jättis suurema osa Venezuelast pimedusse

 (20)
Elektrikatkestus jättis suurema osa Venezuelast pimedusse
Foto: CARLOS JASSO, REUTERS

Suuremat osa Venezuelast tabas jätkuv elektrikatkestus, mis algas kohaliku aja järgi eile pärastlõunal. President Nicolás Maduro süüdistas opositsiooni sabotaažis.

Elektrikatkestus jättis Venezuela pealinna Caracase tipptunnil pea täielikku pimedusse ja see on laienenud suuremasse ossa riigist, vahendab BBC News.

Maduro süüdistas opositsiooniliidrit ja ennast ajutiseks presidendiks kuulutanud Juan Guaidód riigipöördekatses „USA imperialistide” abiga.

Guaidó, keda toetavad USA, enamik Euroopa ja osa Ladina-Ameerika riike, ütles, et elektrikatkestus on „tõend usurpaatori ebaefektiivsuse” kohta.

Guaidó teatas, et valgus naaseb, kui Maduro on võimult kõrvaldatud.

Seotud lood:

USA välisminister Mike Pompeo süüdistas Maduro režiimi ebapädevust. „Ei ole toitu. Ei ole ravimeid. Nüüd ei ole elektrit. Järgmisena ei ole Madurot,” kirjutas Pompeo Twitteris.

Elektrikatkestus on põhjustanud lendude ümbersuunamist Caracasest. Tuhanded inimesed pidid suurlinnas jalgsi koju minema.

Venezuela sõltub elektri tootmisel hürdoenergiast, mitte naftavarudest. Aastakümnete pikkune investeeringute puudumine on aga kahjustanud peamisi tamme ja ajutised elektrikatkestused on tavalised.